YAŞAM HATLARI KURULUMU

YAŞAM HATLARI KURULUMU

YAŞAM HATLARI KURULUMU

Yaşam hatları yüksekte çalışan personelin uygun ekipman kullanarak bağlanacağı ve çalışma yapacağı alanda güvenli çalışma ortamını sağlamak için ve rahat hareket edebileceği şekilde yatay veya dikey olarak yapılmış halat yada ray sistemidir.. yatay yaşam hatları, doğru bir dizayn yapılmadığı sürece fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremez. Hattın doğru kurulabilmesi için, gereksinimlerin eksiksiz tespit edilmesi ve bu ihtiyaçlara göre uygun dizayn yapılması şarttır. Yatay yaşam hattı tasarımına başlamadan önce kullanım ihtiyaçları iyi tespit edilmelidir.çatı malzemesinin yapısı,bina yüksekliği,hatta çalışacak personel sayısı,ankraj noktalarının belirlenmesi.vb

Doğru şekilde uygulanmamış yaşam hatları ,çatı kaplamasına ve çalışana zarar verecek test edilmemiş yük riskini barındırır.kalıcı ve geçici olarak farklı çalışmalar yapılabilir.bunlarda aralarında yatay ,dikey veya farklı açılarda olabilir.çalışma yapılacak alana uygun şekilde tasarımı yapılır.

Yatay yaşam hattına ihtiyaç duyulabilecek uygulamalar:

  • Oluk temizleme ve bakımı

  • Havalandırma sistemlerine erişim

  • Çatı temizliği

  • çatı bakımı

personellerimiz isg kanununu,yüksekte çalışma risklerini,KKD(kişisel koruyucu ekipman)leri tanıma ve kullanmayı,güvenli çalışma yöntemlerini,çalışma ortamının hazırlanmasını,eğitiminin pratiğini ,kurtarma bilgisi ve becerisi olan sertifikalı(irata ve sprat) kişilerden oluşmaktadır.

Eğer yüksekte güvenle çalışmak ve uygun ekipmanla rahat hareket etmek için yaşam hatlarını tercih ettiyseniz..

Bizimle iletişime geçiniz..

WhatsApp Destek