Endüstriyel Dağcılık

Endüstriyel Dağcılık

Endüstriyel Dağcılık

Endüstriyel Dağcılık Nedir?

İple erişim sistemleri kullanılarak mağaracılık ve tırmanış tekniklerinden faydalanılarak oluşturulan ve deneyimli kişiler tarafından uygulanarak ulaşılması zor olan noktalara erişimi sağlayan özel ip tekniklerine endüstriyel dağcılık denir. Böylece ipli erişim ile tırmanış teknikleri işin uzmanı olan deneyim sahibi kişilerce kullanılmaktadır. İskele, vinç gibi bilinen klasik yöntemler ile ulaşılması oldukça zor ve hatta imkansız olan yerlere ulaşılmasını sağlar. Klasik sistemlere göre sundukları birçok avantaj ile firmalar tarafından günümüzde en çok tercih edilen sistemlerdir.

 Endüstriyel Dağcılığın Sunduğu Avantajlar

 Klasik sistemler için zor veya imkansız hale gelen erişim sorunlarına endüstriyel dağcılık son derece etkili ve profesyonel çözümler sunmaktadır. Endüstriyel dağcılıkta yer alan ip sistemlerinin kurulumu ve kullanımı incelendiğinde; iskele, vinç, platform gibi bilinen ve klasikleşmiş sistemler göre zaman ve maliyetten önemli bir tasarruf sağladığı açıkça görülmektedir. Endüstriyel dağcılığın sunduğu avantajlar bununla bitmemektedir. Kullanılan ip sistemleri diğer ekiplerin çalışmasına ve yaya ya da araç trafiğinin aksamasına neden olmadan kurulabilmekte, yüksekte çalışma rahatlıkla yapılmaktadır.

 Endüstriyel Dağcılıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler  

 Pek çok hizmet alanında olduğu gibi endüstriyel dağcılık hizmeti de profesyonel olarak çalışan, gerekli belgelere haiz uzman kişiler tarafından verilmesi gereken bir hizmettir. Bu alanda başarılı çalışmaları ile tanınan, güvenilir ve kaliteli hizmet veren firmalara başvurulması gerekmektedir. Uzman ekipleri ve ekipman sistemleri ile ihtiyaç duyduğunuz etkin çözümlere böylece ulaşabilirsiniz. Endüstriyel dağcılıkta, erişim problemlerine karşı emniyetli çözümler getirilmelidir. Pratik ve emniyetli çözümler ile ulaşım sağlanmalı ve gereken tüm tedbirler iş kazalarını önlemek için alınmalıdır.

 Yapıya zarar verilmeden, trafik ve yaya akışına engel olunmadan çalışmaların gerçekleştirilmesine azami dikkat ve özen gösterilmelidir. Ayrıca çalışan diğer ekiplerin çalışmasına engel olunmadan yüksekte çalışılmalıdır. Zamanlamaya önem gösterilmelidir. İş sağlığı ve güvenliği mevzuatına uygun bir biçimde çalışmalar gerçekleştirilmelidir. Yüksek erişim ve teknik kurtarma konularında eğitimli bir ekiple çalışmaların yapılması oldukça önemli ve hayatidir.

 Endüstriyel Bakım Hizmetleri

 İşletmeler ve özellikle fabrikalar için en önemli hizmetlerden biri de endüstriyel bakım hizmetleridir.

 Bir fabrikanın sürekliliğini ve devamın sağlayan an unsur bakım faaliyetleridir. Çağımızda devamlı gelişen ve yenilenen teknoloji ile beraber daha modern ve arızaları önceden tahmin edebilen bakım sistemleri ortaya çıkmıştır. Bu sistemler sayesinde büyük arızaların önüne geçilebilmekte ve tamir maliyetleri önlenebilmekte ya da azaltılabilmektedir. Sahadaki donanım bozulmalarını en aza indirgeyen, ömrünü uzatan, işletmenin düzeninin sürmesini sağlayan endüstriyel bakım hizmetidir.

 Günümüzde birçok fabrika, endüstriyel bakım ve onarım çalışmaları için kendi bünyesinde bu alanda hizmet verebilecek eğitim ve yeterlilikte çalışanlara kadrosunda yer vermeye özen göstermektedir. Bununla birlikte birçok işletme ve fabrika, deneyimli ve eğitimli kadroları ile bu hizmetleri profesyonel olarak müşterilerine sunan şirketlere başvurmaktadır. Bu hizmetlerin verilmesinde iş sağlığı ve güvenliği hükümleri çerçevesinde kişisel koruyucu donanım kullanımına da dikkat edilmektedir.

Sosyal Medya:
WhatsApp Destek